Polecamy

Regulamin

 

Regulamin Pucharu Rzeszowa w Biegach 2015

 1. Organizatorem współzawodnictwa jest "Grupa Biegowa Rzeszowskie Gazele i Gepardy” oraz "Stowarzyszenie Ultra Run". Wszelkie informacje na temat Pucharu Rzeszowa będą ukazywać się na forum dyskusyjnym Grupy Biegowej "Rzeszowskie Gazele i Gepardy” na portalu "Maratony Polskie” oraz na stronie http://www.puchar.3maj.info.
 2. Udział w Pucharze jest dobrowolny, a przystąpienie do niego oznacza akceptację wszystkich punktów regulaminu. Zgłoszenie zawodnika do klasyfikacji Pucharu Rzeszowa w Biegach powinno nastąpić nie później niż do 30.06.2014.  Zgłoszenia dokonuje się wysyłając odpowiednią wiadomość na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Z jednego adresu pocztowego można zgłosić tylko jednego uczestnika. Treść wiadomości ze zgłoszeniem jest dostępna na stronie "Jak przystąpić".
 3. Celem rywalizacji jest wyłonienie najlepszego biegacza i najlepszej biegaczki startujących w biegach rozgrywanych na terenie Rzeszowa. Klasyfikacja będzie prowadzona w dwóch kategoriach, osobno dla kobiet i mężczyzn.
  Dodatkowymi celami rywalizacji są: integracja środowiska biegaczy z Rzeszowa i okolic oraz promocja biegów organizowanych w Rzeszowie.
 4. Do klasyfikacji Pucharu Rzeszowa wchodzą następujące biegi:
  • Półmaraton Rzeszowski
  • Ultramaraton Podkarpacki (50km, 70km, 110km)
  • Nocny Bieg Solidarności
  • Maraton Rzeszowski
  • Bieg Niepodległości - Rzeszowska Dycha
 5. Puchar otrzymują zawodnik i zawodniczka, którzy po rozegraniu wszystkich biegów zgromadzą największą ilość punktów. W przypadku uzyskania takiej samej ilości punktów decyduje ilość ukończonych biegów - preferowani będą zawodnicy, którzy ukończą większą liczbę biegów. Ostatecznym kryterium będzie wiek zawodnika - preferowani będą zawodnicy starsi.
 6. Obliczanie uzyskanych punktów (P) za udział w danym biegu obliczony będzie wg następującego wzoru:

  P = (100*L - 1 - 99*M)/(L - 1)

  • L - liczba sklasyfikowanych biegaczy kończących bieg
  • M - miejsce zawodnika w klasyfikacji "open"
  Punkty obliczane są z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Dla ultramaratonu punkty obliczane są osobno dla każdego dystansu, z uwzględnieniem ilości uczestników kończących dany dystans.
 7. W końcowej klasyfikacji dla zawodników, którzy ukończą pięć biegów będą uwzględnione wyniki z czterech biegów, po odrzuceniu wyniku najsłabszego (dającego najmniejszą ilość punktów).
 8. Aktualna klasyfikacja ogłaszana będzie w terminie dwóch tygodni od ogłoszenia oficjalnych wyników kolejnego biegu.
 9. Puchar jest przechodni, co oznacza, że zwycięzca rywalizacji otrzymuje go na rok, a potem zobowiązany jest przekazać go do wręczenia kolejnemu zwycięzcy.
 10. Wręczenie Pucharów planowane jest w pierwszą sobotę grudnia 2015 roku w restauracji „Stary Browar” w Rzeszowie w ramach oficjalnego podsumowania sezonu biegowego 2015. Termin i miejsce wręczenia może ulec zmianie po uzgodnieniu z zainteresowanymi osobami.
 11. Powyższy regulamin obowiązuje przez cały 2015 rok.
 12. Przebieg rywalizacji nadzorować będzie jury w składzie:
  • Grzegorz Złotek
  • Piotr Wyczawski
  • Maciej Szpila
 13. Wszelkie sprawy sporne rozstrzygać będzie jury „Pucharu Rzeszowa”. Decyzje jury są ostateczne.
 14. Dane kontaktowe:
  • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • kontakt telefoniczny: Grzegorz - 508983314
  • kontakt telefoniczny: Piotr - 882155366
  • kontakt telefoniczny: Maciej - 794430587
 15. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany regulaminu.